Якісні махрові рушники огортають своєю м’якістю і ніжністю. Вони вбирають воду, зігрівають після купання, пестять шкіру бархатистими ворсинками. Щоб вироби залишалися такими ж приємними на дотик, як в момент покупки, їх потрібно навчитися правильно прати. В іншому випадку ворсинки зімнуться, стануть жорсткішими, а самі рушники втратять форму, будуть гірше вбирати вологу.
Особливості махрових виробів
Ручна прання махрових рушників залишилася в далекому минулому, тепер господині довіряють цю роботу побутової техніки. Якщо не подбати про правильний вибір миючих засобів і не виставити потрібний режим роботи машинки, вироби будуть зіпсовані. Навряд чи потім вдасться повернути їм колишній вигляд і ніжну структуру ворсу.
3 правила прання рушників
- Сухий порошок варто відкласти для інших речей, а для прання махрових рушників краще вибрати рідкі засоби. Вони легше розчиняються у воді і вимиваються з ніжних тканин, не залишаючи слідів.
- Буде потрібно багато води і кілька полоскань, тому потрібно вибрати відповідний режим – для дитячої білизни, об’ємних речей або подібний.
- Щоб позбутися від плям і зберегти м’якість тканини, можна вручну замочити рушники в теплій воді з миючим засобом і оцтом. Альтернатива – встановити автоматичний режим з попереднім пранням.
Розумний підхід до сушіння
Все махрові речі бажано сушити на свіжому повітрі. Це необхідно, щоб вивітрилися сторонні запахи, які затрималися між ворсинками. Те ж саме стосується і кухонних рушників , які сильно вбирають аромати миючих засобів.
Ідеальний варіант сушіння – в тіні: під навісом або на балконі. Прямі сонячні промені «виїдають» колір барвників і негативно впливають на структуру делікатних тканин. Махрові вироби під впливом ультрафіолету стають грубими, і цей процес незворотній.
Кілька секретів хороших господарок
Є кілька способів зберегти м’якість махрових рушників:
- Пом’якшення води. Якщо вода жорстка, можна купити готове миючий засіб з пом’якшуючими речовинами в складі, додати трохи лимонної кислоти або оцту.
- Застосування кальцинованої соди. Вона продається в будь-якому господарському магазині. Ідеальний склад для прання рушників – пральний порошок, змішаний з кальцинованої содою в пропорції 1/1.
- Кульки в барабані. Можна знайти спеціальні кульки для прання. Їх кладуть в барабан разом з білизною, а потім запускають машинку в потрібному режимі. Під час прання вони збивають ворсинки, пом’якшують тканину.
- Відпарювання. Просушені рушники розгладжують за допомогою отпарівателя, тому що звичайний праска мне, «утрамбовують» ворсинки.
Найкраще рішення – віддати рушники в пральню «Італійської хімчистки». Всі адреси хімчисток-пралень компанії. Якими б стійкими не були забруднення, співробітники салону повернуть делікатні речі ідеально чистими, м’якими і пухнастими. Ми підберемо правильний режим прання, просушимо, Відпарити вироби і передамо вам в герметичній упаковці. Звертайтеся!