Штори — суттєвий елемент інтер’єру. Віконний отвір займає великий простір, тому його оформлення має бути бездоганним. Якісний, правильно підібраний текстиль створює атмосферу затишку і стабільності, але якщо нехтувати доглядом за ним, то враження буде безнадійно зіпсовано. Рецепт створення естетичного і комфортного інтер’єру простий — регулярна прання або хімчистка штор.
Хімчистка штор: краса інтер’єру і здоров’я людей
На тканини накопичуються віруси, хвороботворні бактерії, мікроскопічні кліщі, тому важливо вичищати матеріал вчасно і якісно. Звичайно, легку фіранку можна просто випрати в пральній машині, випрасувати і повісити назад.
Але що робити, якщо мова йде про тяжкі портьєрах з тканин, які погано переносять прання? Їх краще довірити фахівцям, які винесуть вердикт: або провести чистку на стаціонарному обладнанні в хімчистці, або можна виконати хімчистку штор у висячому положенні.
Особливості чищення штор з різних матеріалів
в першу чергу слід визначити склад матеріалу і методи, які підходять для його чистки:
- Шовк. Шовкові штори вимагають делікатного поводження. З них можна відтирати плями, вони не терплять викручування і віджимання. Шовк перуть вручну і дуже обережно. Але це ще не все: до прасування шовкові штори не менш вимогливі, ніж до прання. Слід постійно контролювати ступінь нагрівання праски, щоб не зіпсувати тканину.
- Льон. Лляні тканини менш примхливі, ніж шовкові, але і з ними іноді виникають проблеми. Прати льон можна в звичайній пральній машині в делікатному режимі, а ось сушити — тільки в розправленому стані, інакше він дасть усадку. Прасують матеріал при високій температурі.
- Оксамит. Портьєри з оксамиту розкішно виглядають, але прати їх у домашніх умовах не рекомендується. Матеріал не терпить тертя і віджимання. Для просушування штори потрібно розправляти.
- Тюль. Тюлеві фіранки дуже ніжні і легко можуть бути зіпсовані, якщо з ними грубо поводитися. Перуть їх в теплій воді, а сушать в розправленому стані. Гладити не рекомендується: цей матеріал краще відпарювати або вішати на місце відразу після сушіння.
- Жаккард. Матеріал не перуть, а вибором хімічних засобів для чищення повинен займатися тільки досвідчений фахівець. Для сушки жаккард розправляють.
Основні етапи професійної хімчистки штор
Якщо ви хочете, щоб штори служили якомога довше, дотримуйтеся рекомендацій виробника щодо догляду за ними. Ще краще — віддайте вироби в хімчистку, особливо якщо мова йде про дорогі і делікатних матеріалах. Хороший технолог не тільки підбере відповідну хімію, а й визначить, які кошти впораються із забрудненнями різних типів.
Фахівці нашої компанії із задоволенням виконають хімчистку ваших штор за прийнятну ціну . З нами працювати вигідно і зручно, крім чистки ми виконуємо демонтаж і монтаж штор, їх вивезення та доставку. Ці послуги — безкоштовно.
Основні етапи хімчистки:
- Первинний огляд. Технолог оцінює склад, зношеність матеріалу штор, стійкість барвників, тип і ступінь забруднення.
- Підбір засобів і обладнання. Деякі тканини заборонено чистити за допомогою водних розчинників. Для них підходить тільки суха чистка засобами на основі вуглеводню або перхлоретілена. Завдання технолога — правильно підібрати склади.
- Власне чистка. В першу чергу обробляють місця найбільш сильних забруднень. Після цього штори чистять повністю.
- Захист. Після чистки наносять спеціальні захисні засоби з грязеотталкивающими властивостями. Завдяки цьому частинки бруду не в’їдаються в тканину. Їх легше видалити при наступній обробці, а матеріал менше зношується.
Після професійного чищення штори будуть виглядати ідеально. Якщо проводити таку процедуру хоча б 1-2 рази на рік, термін служби текстилю значно збільшиться. Головне, вам не доведеться самостійно підбирати миючі засоби і ризикувати завісами.
Дбайливий догляд допоможе надовго зберегти функціональність і розкішний зовнішній вигляд ваших штор. Довірте їх співробітникам хімчистки
Ви вже прийняли правильне рішення — довірити свої штори працівникам «Італійської хімчистки» ?! Тоді просто замовте зворотний дзвінок і ми до ваших послуг.