Килими і ковролін дуже подобаються людям, що цінують затишок і тепло в будинку. Вони захищають від холоду, створюють атмосферу комфорту, стабільності, респектабельності.
У будинках, де є маленькі діти, взагалі неможливо обійтися без теплих підлогових покриттів. Але є і недолік – складність у відході. Крім щоденного чищення пилососом, необхідна професійна хімчистка килимів.
Навіщо потрібна професійна хімчистка килимів?
В килимах накопичується величезна кількість пилу. Як би ретельно ви не вичищали покриття, витягти частинки пилу, що забилися між волокнами вироби, неможливо.
Для цього потрібне спеціальне обладнання. Якщо для побутової чищення килимів ви використовуєте піну, то волога неминуче залишається на ворсі, мне його. В результаті це тільки ускладнює наступну прибирання.
Окремо слід згадати і про побутову хімію, яку пропонують господарські магазини. Це універсальні засоби. Теоретично вони повинні підходити для килимів і ковроліну з будь-яких матеріалів, але на практиці все по-іншому. Склади або взагалі погано видаляють забруднення, або псують вироби. На хімчистку ціни нижче, ніж на нові килими. Тому, купуючи чергове розрекламоване засіб, подумайте про власну вигоду.
- Думка експертів: проводити хімчистку килимів потрібно один раз на рік. За цей термін у виробах накопичується бруд, хвороботворні мікроорганізми, грибки. Якщо в будинку є тварини, то краще чистити частіше, так як дрібні частинки шерсті – додатковий фактор ризику для здоров’я. Позапланова чистка потрібна килимах, які постраждали від води, довготривалого зберігання у вологих приміщеннях або сильного забруднення.
- Частота чищення комерційного ковроліну – окреме питання. З одного боку, це зносостійкі вироби, що володіють грязеотталкивающими властивостями. З іншого – вони переносять великі навантаження, ніж килими в житлових будинках. Якщо вам потрібно забезпечити гідний догляд за покриттям в офісі або громадському будинку, з’ясуйте адресу хімчистки , проконсультуйтеся з співробітниками і домовтеся про обслуговування на постійній основі.
Як фахівці визначають відповідний спосіб чистки?
Кінцевий результат чищення килимів залежить від того, наскільки правильно фахівці компанії вибрали метод і хімічні склади. Рішення повинен приймати технолог після огляду виробу.
На вибір технології впливають такі чинники:
- склад вироби;
- спосіб кріплення ворсу;
- особливості барвників, їх стійкість;
- вік килима;
- ступінь і тип забруднення.
Технолог оглядає виріб, визначає ступінь зносу, місця найсильніших забруднень, вибирає відповідні методи сухого та вологого чищення. Якщо мова йде про ковроліні, який закриває всю підлогу в приміщенні, фахівці можуть обробити його на місці.
Ті килими, які можна зняти, краще відвезти в хімчистку і почистити за допомогою спеціального обладнання.
Етапи хімічної чистки килимів
- Видалення пилу. Для початку килими чистять потужними пилососами. На цьому етапі з виробів видаляють пил, волосся, шерсть, дрібне сміття.
- Видалення плям. Місця сильних локальних забруднень обробляють професійними засобами для виведення плям. Це високоефективні засоби, які виводять сліди від їжі, крові, білкових забруднень.
- Обробка хімічними засобами всій поверхні. Виріб миють за допомогою спецобладнання і хімії.
- Сушка. Працівники хімчистки сушать килими в спеціальних сушарках. Цей процес займає кілька годин.
При виборі хімчистки відгуки клієнтів – найкраща реклама. Ознайомтеся з думкою клієнтів того закладу, який ви вибрали і якщо вас задовольняє сервіс – замовте чистку килимів.
Як правило, в сервіс хімчисток вже за замовчуванням входить безкоштовний вивіз і доставка замовлення. Це відноситься не тільки до килимів, але і до інших послуг хімчистки або прання білизни .