Професійної хімчисткою називають процес очищення текстильних виробів, що має на увазі застосування органічних розчинників. Мета такої процедури – видалення стійких плям, з якими неможливо впоратися за допомогою звичайної машинного чи ручного прання.
Послуги хімчистки обходяться набагато дешевше, ніж покупка нових речей замість зіпсованих. Ризики – мінімальні.Послуги хімчистки: від 19 століття і до сьогоднішнього дня
Перша професійна хімчистка з’явилася в середині 19 століття. Її власником був Жан Батист Жолли. Заповзятливий француз мав власну фарбувальню і звертав увагу на всі факти, які стосувалися тканин. Одного разу він побачив, як покоївка ненавмисно очистила пляма на скатертині, просто протоку на неї гас. Це стало чудовою мотивацією для його експериментів з матеріалами і розчинниками.
Жан Батист Жолли виявив, що гас прекрасно видаляє стійкі плями, і відкрив першу хімчистку. Для чищення тканин він використовував нафтопродукти. Його досвід перейняли інші підприємці, але все стикалися з однією і тією ж проблемою – легкої воспламеняемостью засобів.
Проблему горючості очищувальних речовин вирішив Джозеф Стоддард, який винайшов менш небезпечний, але настільки ж ефективний, як гас, розчинник. Його застосовували аж до 30-х років 20 століття. Пізніше з’явився перхлоретілен, який до цих пір використовується в професійній хімчистці. Він безпечний, не псує тканини і відмінно виводить навіть стійкі забруднення.
Альтернатива сухому чищенню перхлоретиленом – аквачистка. В процесі видалення забруднень використовуються вода і поверхнево-активні речовини, миючі, жируючі кошти, засоби для виведення плям. Способи і засоби для хімчистки кожного конкретного виробу повинен підбирати кваліфікований технолог. Вони залежать від типу тканини, особливостей самого виробу.
Як проходить процедура хімчистки в салонах?
Професійні апарати для хімічного чищення є гібридні системи, що поєднують функції пральної машини і сушарки. Речі кладуть в камеру чищення, заливають миючі засоби і включають прилад в потрібному режимі. Далі процес відбувається автоматично.
Процедуру можна розділити на кілька етапів:
- Приймання речей. Для клієнта вся приймання полягає тільки в тому, що він віддає виріб фахівця, читає і підписує квитанцію. А ось для співробітника салону це найважливіший етап, тому що він повинен ретельно оглянути річ, визначити дефекти, оцінити ризики повідомити про них замовнику.
- Сортування. Цю роботу виконує технолог, який визначає відповідні кошти і режим чистки для кожної речі і групує вироби.
- Виведення плям. На цьому етапі і починається власне хімчистка. В першу чергу фахівці видаляють плями і стійкі забруднення.
- Загальна чистка. Речі без плям очищають повністю.
- Оздоблювальні операції і упаковка. Після чищення речі обробляють в залежності від їх особливостей: хутро полірують, тканини відпрасовувати і т.д.
«Італійська хімчистка» в Києві – це розгалужена мережа хімчисток-пралень, і кожен клієнт може знайти зручно розташований пункт прийому. Ми запрошуємо звернутися в наш салон, ознайомитися з цінами на хімчистку і переліком послуг. Приносьте одяг, взуття, пальто, шуби і сумки! Ви переконаєтеся, що ми впораємося із завданням будь-якої складності. Якість роботи гарантуємо.